Google AdMob

Google AdMob Nedir ?

Google AdMob adlı bir teknoloji, mobil uygulama yaratıcılarının uygulamalarına birinci sınıf reklamlar ekleyerek çalışmalarından para kazanmalarını sağlar. Google AdMob, dünya çapında reklam veren markaların ve şirketlerin taleplerini, en son reklamcılık tekniklerini ve gelir getirici teknolojileri gelişmiş uygulamalarla birleştirerek önemli bir ilerleme kaydetti. Her gösterimin değeri bu şekilde maksimize edildi.

Mobil Uygulamalarda Reklamlara Neden Yer Verilmeli ?

Mobil uygulama reklamları, siz işinize odaklanırken, yani uygulamanızı her geçen gün daha iyi ve kaliteli hale getirmeye çalışırken işinizi büyütebilmeniz, ayakta tutabilmeniz ve yeni yatırımlar yapabilmeniz için size tutarlı bir gelir sağlar. Her üç taraf da mobil uygulama reklamlarından kazanıyor. Uygulamanın yaratıcıları para kazanıyor, reklamcılar potansiyel müşterilerle iletişim kurabiliyor ve kullanıcılar uygulamayı ücretsiz olarak kullanmaktan ve ihtiyaç duydukları şeyleri bulmaktan mutlu oluyorlar.

AdMob Ne Şekilde İşliyor ?

Bir marka, olası bir hedef pazar olarak gördüğü herhangi bir uygulamanın kullanıcıları için reklam içeriği oluşturur. Reklamın yapım ve gösterim masrafları reklam ajansı tarafından karşılanmaktadır. Programcıların tek yapması gereken, programlarında reklamlar için yer bırakmaktır. Artık reklam içeriklerini kullanıcılarınıza göstermek isteyen firma ve markalarla çalışabilirsiniz.

Google AdMob Reklam Biçimleri Nelerdir ?

Ödüllü Reklamlar

Bunlar, uygulamanızın kullanıcılarının, uygulamayı çeşitli şekillerde kullanmalarından elde edebilecekleri herhangi bir teşvik veya avantaj karşılığında gördükleri reklamlardır. Örneğin ek can veya oyun önerileri almak için mutlaka görülmesi gereken reklamlar.

Yerel Reklamlar

Bunlar, uygulamanızın kullanıcılarının, uygulamayı çeşitli şekillerde kullanmalarından elde edebilecekleri herhangi bir teşvik veya avantaj karşılığında gördükleri reklamlardır. Örneğin ek can veya oyun önerileri almak için mutlaka görülmesi gereken reklamlar


Banner Reklamlar

Uygulama ekranında, ekranın üstünde veya altında sabit olarak ayarlanmış reklam alanlarında afişe benzer bir reklam olarak görünür.

Geçiş Reklamları

Kullanıcıların bir videoyu veya durağan bir görüntüyü program geçiş veya bekleme sırasında programdan aldıkları zevke müdahale etmeden izlemelerini sağlayan bir reklam biçimidir.

Gelirinizi Arttırmak İçin Google AdMobs’ u Kullanın

Google AdMob ile mümkün olduğunca çok reklam kriterini karşılayarak kazancınzı artırabilirsiniz. Böylece, genel olarak daha yüksek BGBM’ler ve doluluk oranları elde etmenize yardımcı olur. Google AdMob, iş yükünüzü hafifletmeye ve yüksek ve istikrarlı bir gelir akışı sunmaya çalışır.

Google AdMob’u kullanan mobil uygulama geliştiricileri, bu kaynaklarla işlerini genişletebilirler:

Uyumlulaştırma

Uyumlulaştırma Platformu, mobil uygulama geliştiricilerine çok sayıda mobil reklam ağı oluşturma, yönetme ve optimize etme olanağı sağlayan bir AdMob ürünüdür. Birçok reklam kanalının kullanılması ve aralarında oluşan rekabet sayesinde gelirinizi artırmanıza olanak tanır.

Open Bidding

Open Bidding ile, katılan tüm ağlar bir kerede aranabilir ve mevcut herhangi bir reklam yeri için gerçek zamanlı teklifler yapılabilir. Bunu yaparak, her gösterim için en yüksek BGBM'yi alabilirsiniz.

Kitlenizle Etkileşim Kurmayı Unutmayın

Uygulamanızın kullanıcılarının mutlu olmaya ve size yatırım yapmaya devam etmesini sağlayarak, geliri artırmak ve olumlu bir kullanıcı deneyimi sürdürmek arasında bir denge kurmanıza olanak tanır.

Araçları Kullanarak Görevleri Otomatikleştirin

Yapılması gereken günlük etkinlikleri yerine getirmek için Google AdMob araçlarını kullanın. Bunu yaparak, uygulamanızı daha iyi hale getirmeye çalışmak için daha fazla çaba harcayabilirsiniz.

Markanızı Ve İmajınızı Koruyun

Reklamların ayrıntılı değerlendirmeleri, yayıncı kontrolleri ve doğru ve verimli reklam yöntemleri vb. Bu hizmetler, şirketinizin itibarını korumanıza olanak tanır. İçerik ve reklam türleri üzerinde kontrol sizde olup, işletmeniz genişlerken korumanıza yardımcı olur.