Tanıtım Yazısı

Tanıtım Yazısı Nedir ?

Diğer ismiyle firma tanıtım yazısı olarak bilinir. Web sitenizin ve sitenizde sunulan ürünlerin daha fazla kitleye ulaşmasını sağlayan ve ürünlerinizin böylelikle ön plana çıkmasını sağlayarak firmanın tanıtımını yapan reklam yöntemidir. Aynı zamanda hedef kitlenizi arttırarak web sitenizi arama motorlarında daha yukarılara çıkmasını sağlar. Bu sayede ürünlerinizin reklamını kolaylıkla yapıp dijital pazarlamada sizi diğer firmalara göre üst sıralara çıkartır. Tanıtım yazılarında backlink ( internet sitenizin linkini başka internet sitelerinde paylaşılması ) yaparak farklı sitelerde gezen kişilerin dikkatini çekmesini sağlar ve bu linke tıklandığında ürünlerinizi başka kişilere de tanıtmış olursunuz. Tanıtım yazısının önemi web siteniz için çok önemlidir.

Firma Tanıtım Yazısı

Diğer kişilerin firma hakkında bilgi sahibi olması için yazılan yazı türüdür. Bu sayede müşteriler kolaylıkla firma hakkında genel bir bilgiye sahip olur ve tercihini yapmakta yardımcı bir kaynak olur.

Firma tanıtım yazısı yazılırken nelere dikkat edilmelidir;

  • Yazılan metin orijinal olmalıdır. ( Alıntı olmamalıdır )
  • Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi detaylı bir şekilde anlatıp bunları örneklendirmeniz gerekmektedir.
  • İmla kurallarına dikkat ederek ve metinin kolay okunup anlaşılması gerekmektedir.
  • Makaleyi çok uzun yazmamak gerekir. ( ortalama 150 kelime olması gerekir ).
  • Çok fazla link çıkışı verilmemeli.

 

                                                                                                                                                                     

 

Firma Tanıtım Yazısı Örneği

GCL Kereste ve Mobilya 15 yıla aşkın hizmetiyle uzman kadromuzla sizlere hizmet vermekten mutluyuz. Kurulduğumuz günden itibaren müşterilerimizin isteğine göre mobilya tasarımı yapıp sadece bunlarla kalmayıp kapı , dolap, ahşap ev , pencere tasarımı ve üretimi de yapılır. Her zaman firma olarak ilk amacımız kalite ve müşteri memnuniyetidir. Ürünlerimiz kaliteli ve uygun fiyatlı olup yurt içine kargomuz ücretsizdir. Siz beğenin, tasarımınızı seçin biz tercihinize göre uzman ekibimizle en hızlı ve özenli şekilde yapıp sizlere teslim edelim. GCL Kereste ve Mobilya'ya gösterdiğiniz yakın ilgi için teşekkür ederiz ve size daima hizmet vermekten mutluluk duyarız.

Daha fazlası için : https://www.xyz.com/

                                                                                              

Bu şekilde firmanızın tanıtım yazısını oluşturursanız hem bu yazıyı okuyan kişiler firma hakkında genel bir bilgi edinirler hem de tercih yaparken siz firmanız hakkında daha fazla detay verdiğiniz için müşterinin aklında daha çok kalıcı olacağından öncelikli tercihini sizin firma tarafından kullanacaktır. Böylelikle sitenizin değeri diğer sitelere göre artacaktır.

 

Tanıtım Yazısı Satın Alma

Tanıtım yazısı satın alınırken şunlara dikkat edilmelidir;

  • SEO uyumlu olması gerekiyor. Bu yüzden profesyonel bil ekibe sahip dijital reklam ajansları tercih edilmelidir.
  • Tanıtım yazınızın bulunacağı site ile kendi sitenizin içerikleri benzer olmalıdır.
  • Tanıtım yazısı alacağınız sitenin özgün ve kaliteli içeriklere sahip olduğundan emin olun.

Web Sitesi Tanıtım Yazısı

Web sitenizde bulunan ürünlerin yada yaptığınız işin hepsinin detaylıca ve bu ürünleri örneklendirerek yazılan yazıdır. Eğer sitenizin tanıtım yazısını doğru anahtar kelimeleri kullanarak ve doğru tanıtım yazısı başlığı seçerek web sayfanızın gelişmesine ve çok hızlı büyümesine yardımcı olur. Dijital pazarlama alanında istediğiniz yere ulaşmak için tanıtım yazısı bu serüvenin ilk basamağı diyebiliriz. Tanıtım yazınızda sitenizdeki ürünler hakkında anahtar kelime seçerek kısa ve öz şekilde ürünlerinizi tanıtabilirsiniz.